NOWE PERSPEKTYWY NA DOROSŁOŚĆ

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY 15 – 18 LAT
OBÓZ II EDYCJI „ZAJAWKA NA ŻYCIE” 17-21.06.2023

II edycję warsztatów rozwojowych dla młodzieży w ramach programu “Zajawka na życie” kończymy organizując wyjątkowe wydarzenie – obóz, będący momentem oficjalnego zakończenia tej edycji warsztatów, jak i okazją do pogłębienia i podsumowania tematów, nad którymi pracowaliśmy dotychczas. Obóz “Zajawka na życie” to przestrzeń warsztatowa, w której łączyć będziemy warsztaty, edukację, zabawę, czy aktywny wypoczynek. Wszystko to odbędzie się w otoczeniu pięknej natury, uwalniając kreatywność, spontaniczność i doświadczając wspólnej przygody.

Kiedy:

Obóz “Zajawka na życie” odbędzie się w dniach 17 – 21 czerwca 2023r.

Gdzie:

Baza naszego obozu to ośrodek Jurty „4 Żywioły” położony w malowniczej miejscowości Stara Morawa na Dolnym Śląsku w bliskim otoczeniu lasu oraz zalewu z kąpieliskiem strzeżonym. To miejsce, gdzie natura staje się najważniejszym elementem – sprzyjając komfortowemu odpoczynkowi po dniu pełnym wrażeń i zapewniając wspaniałe wspomnienia.

Więcej o otoczeniu:

Ziemia Kłodzka, zwana również Hrabstwem Turystycznym, słynie z malowniczych gór, ciągnących się kilometrami przepięknych lasów i urokliwych miejscowości. W jednej z nich, Starej Morawie, organizujemy obóz dla uczestników warsztatów “Zajawka na życie”.

Prowadzący:

Wykwalifikowana kadra prowadzących warsztaty “Zajawka na życie” w składzie: Jakub Rubaj, Kasia Kamińska, Wojtek Walkarz, przygotowała program obozu, który skonstruowany jest tak, aby w sposób niewymuszony i spontaniczny ułatwić uczestnikom skontaktowanie się z zasobami autentyczności, kreatywności i swobody bycia w grupie.

Co planujemy?

Obóz “Zajawka na życie” to nie tylko wspaniała integracja uczestników z prowadzącymi będąca zwieńczeniem II edycji warsztatów stacjonarnych, to przede wszystkim przestrzeń dla rozwoju mentalnego, psychofizycznego, nauki dojrzałej komunikacji i regeneracji ciała.

Program różnorodnych zajęć warsztatowych przeplatany będzie przerwami na odpoczynek i regenerację w otoczeniu natury. Każdy dzień rozpocznie się od porannego rozruchu ku rozbudzeniu ciała i umysłu, skupiając się odpowiednim oddechu i obecności “tu i teraz”. Wspólnie przygotowywane posiłki poranne i wieczorne to dodatkowy aspekt wspólnoty, integralności i jedności grupy.

Nie zabraknie spotkań w kręgu, psychoedukacji w zakresie relacji i komunikacji, wchodzenia w dorosłość i warsztatów odkrywania własnej kreatywności, sięgania po potrzeby, czy stawiania granic.

W procesie poznawania własnych możliwości, na naszych uczestników czekać będzie leśna przygoda i warsztat kontaktu z naturą, zabawy ruchowe, a także wspólna realizacja projektu społecznego, zajęcia z jogi i aktywny relaks. Nie zabraknie przestrzeni dla niewerbalnej komunikacji i integracji grupy przy wieczornych warsztatach i ognisku. Głęboko wierzymy, że uda się nam stworzyć magiczną przestrzeń dla rozwoju, edukacji, spontaniczności i świetnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody!

Obóz jest organizowany oraz całkowicie finansowany ze środków Fundacji Veritas, która utrzymuje się z własnych zasobów finansowych.

Wesprzyj naszą działalność wpłacając dowolną kwotę tytułem DAROWIZNA

PL 88 2490 0005 0000 4530 3704 8618

Twoje wsparcie pozwoli m.in pokryć koszty związane z organizacją obozu i projektu „Zajawka na życie”.

Wydarzenia archiwalne

Warsztaty w Siemacha Spot Magnolia

W ramach Projektu ,„Zajawka na na życie” zapraszamy Cię do wspólnej podróży poprzez spotkania, nowe znajomości, nowe umiejętności, wiedzę o sobie, ekspresję siebie i dobrą zabawę. Na pewno nie będzie nudno! Będzie ruch, będą eksperymenty i ćwiczenia, które służą poznawaniu samego/samej siebie, ale też i innych „współpodróżników”.

Co będziemy robić? Będziemy eksplorować, jak to jest być autentycznym wobec samego siebie i wobec innych, jak wykorzystywać własne emocje i intuicję jako swoisty kompas, którym możemy się kierować w życiu i relacjach. Będziemy budować konkretne umiejętności, szlifować talenty, ożywiać ciało, rozładowywać stres i ćwiczyć komunikację. Może też niekiedy obalać popularne mity, lub historie na temat tego, jacy mamy być.

Co zyskasz i czego doświadczysz?

 • Pogłębisz świadomość siebie, swojego ciała i umiejętność rozpoznawania jego komunikatów
 • Zwiększysz swoje umiejętności komunikacyjne i relacyjne
 • Wzmocnisz poczucie własnej decyzyjności i pewności siebie
 • Zweryfikujesz popularne mity na temat emocji, relacji i tego jaki/jaka “masz być”
 • Sprawdzisz czy warto rozpoznawać, nazywać i przeżywać emocje w Twoim życiu
 • Poznasz swoje unikalne talenty i zobaczysz jak możesz je wykorzystać
 • Dostaniesz narzędzia komunikacyjne do wykorzystania na co dzień w relacjach
 • Dla osób aktywnych i zaangażowanych przewidziane są dodatkowe atrakcje

Zajęcia ułożone będą w sposób, który pogłębia kontakt z uczuciami, pomaga zatrzymać się i zbliżyć do wnętrza. Warsztaty będą podzielone tematycznie tak, aby wprowadzić różnorodność. W trakcie zajęć przewidziane są “przystanki”, gdzie będziemy się zatrzymywać, aby przez chwilę zobaczyć z czym jesteśmy, jak się czujemy. Oprócz ćwiczeń porozmawiamy o poruszanych zagadnieniach i naszych doświadczeniach. Każde spotkanie zakończy się chwilą rozmowy o tym, co wydarzyło się dla uczestników, a w razie potrzeby – wyciszającymi ćwiczeniami. Każdorazowo spotkaniom będzie towarzyszyła obiadokolacja przeznaczona dla uczestników. Ideą programu jest praca nad budowaniem świadomego życia, radzeniem sobie ze stresem, spontanicznością, zaufaniem, poczuciem sprawczości i własnej wartości.  Zapraszamy do wspólnej przygody!

Kiedy i gdzie?

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w środy – w godz. 16:00 – 19:00 w SIEMACHA Spot Magnolia Park we Wrocławiu

Jest to druga edycja programu ” Zajawka na życie”, która rozpocznie się 8 marca i potrwa do 14 czerwca 2023r.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Poza środowymi zajęciami warsztatowymi „Zajawka na życie” – zaplanowaliśmy także kilka spotkań dodatkowych:

 • 2 spotkania bonusowe – (23 marca oraz 28 kwietnia ) będą to spotkania dodatkowe z osobami posiadającymi „zajawkę na życie” , spotkania będą miejscem inspiracji, czerpania z doświadczeń, poszerzania horyzontów, wymiany poglądów i wzajemnego dialogu
 • test talentów Gallupa (online) i spotkanie z doradcą zawodowym
 • realizację projektu społecznego – 12 maja
 • obóz – 17 – 21 czerwca – Jurty 4 żywioły w Starej Morawie – obóz będzie zakończeniem II edycji programu Zajawki Na Życie

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Veritas, która jest jego głównym organizatorem. Partner projektu –  SIEMACHA SPOT

OBÓZ 4 ŻYWIOŁY

Ziemia Kłodzka, zwana również Hrabstwem Turystycznym, słynie z malowniczych gór, ciągnących się kilometrami przepięknych lasów i urokliwych miejscowości. W jednej z nich, Starej Morawie, postanowiliśmy zorganizować dla Was obóz, podczas którego rozwijać będziecie swe umysły, ciała i ducha. Wykwalifikowana kadra przygotowała program, który skonstruowany jest tak, aby w sposób niewymuszony i spontaniczny ułatwić uczestnikom skontaktowanie się z zasobami autentyczności, kreatywności i swobody bycia w grupie. Pragniemy abyście doświadczyli życia w pełni jego doniosłości. Stawiamy na grupowe zabawy i aktywności- ich celem będzie odkopanie w Was ukrytych pokładów spontaniczności i zdrowego poczucia pewności siebie

Baza naszego obozu to ośrodek wypoczynkowy 4 Żywioły- jurty w Starej Morawie. Jurty są fantastycznie zaaranżowane- to przestrzeń, w której można naprawdę solidnie naładować swoje baterie, a dodatkowo w bezpośredniej bliskości ośrodka znajduje się zalew ze strzeżonym kąpieliskiem

Aby uniknąć efektu znużenia zajęcia warsztatowe przeplatane będą przerwami na odpoczynek i regenerację. Każdy dzień rozpoczynamy od porannego rozruchu. Trener Jakub Rubaj poprowadzi rozgrzewkę i ćwiczenia rozciągające i z tak rozbudzonymi ciałami i umysłami udawać się będziemy na pyszne śniadania. Za przygotowanie posiłków odpowiadać będzie Wiktoria Bodnarenko, która swój kulinarny warsztat szlifowała w kultowej, wrocławskiej restauracji Nalanda- gwarantujemy więc pyszną i nieszablonową kuchnię podczas trwania obozu.

Jakub wraz z Kasią kamińską będzie również odpowiedzialny za spotkania w kręgu i część komunikacyjną warsztatów.

Jako że bliskie jest nam hasło „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, poza przestrzenią dla rozwoju mentalnego zatroszczymy się również o nasze ciała. Doświadczony trener Mikołaj Lira poprowadzi warsztaty Movement’u- czyli ogólnorozwojowy trening pozwalający na uwolnienie kreatywności oraz swobody ruchu w procesie poznawania możliwości swojego ciała. Poza tym przygotowaliśmy dla Was różne zabawy ruchowe, a także warsztaty z komunikacji i kontaktu z przyrodą. Każdy dzień kończymy ogniskiem. Uważamy, że dla integracji grupy nie ma nic lepszego, niż przebywanie w kręgu wokół żywego ognia. Dodatkowo wspólnie zatroszczymy się o stworzenie przestrzeni dla niewerbalnej komunikacji- mówiąc wprost, zagracie koncert na instrumentach perkusyjnych. W świat muzycznych dźwięków i bębniarskich rytmów wprowadzą Was Marcin i Wojtek z Zen Zone.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody!

Głęboko wierzymy, że uda się nam stworzyć magiczną przestrzeń dla rozwoju, spontaniczności i świetnej zabawy.